26 Temmuz 2017, Çarşamba, 14:57

Call of Duty: World War II – Oyun İnceleme

Call of Duty efsanesi kaldığı yerden devam ediyor. Görevin çağrısına hazır mısınız? Çıktığı ilk yıllarda İkinci Dünya Savaşı temasını işleyen, dünyanın en popüler savaş oyunu serisi olan Call of Duty, modern savaşlardan ve gelecekte geçen bilim kurgu dünyasında yaptığı yolculuklardan sonra tekrar özüne dönüyor. Oyun severlerin eleştirilerini dikkate alan Activision firması bizleri bir kez daha 1940’lı yıllara taşıyor. Normandiya Çıkarması ile başlayacak olan macera Nazilerin kalbi Berlin’e kadar devam ediyor. II. Dünya Savaşı temasına hasret kalan milyonlarca Call of Duty hayranı ve savaş oyunu tutkunları sabırsızlıkla oyunun çıkmasını bekliyor. 3 Kasım 2017 tarihinde çıkacak olan II. Dünya Savaşı temalı yeni Call of Duty oyunu için geri sayım başlamış durumda. Call of Duty: World War II son yıllarda çıkan tüm savaş oyunlarını gölgesinde bırakacak gibi duruyor.

Call of Duty: World War II unutulmaz kahramanlıklar yapan cesur askerlerini, dünyanın tüm dengelerini alt üst eden cephe savaşlarını, sınırların yeniden çizilmesine sebep olan, toplumları ve ülke ekonomileri derinden etkileyen bir savaşı sinematik bir deneyim ile harmanlayıp seriyi kökenlerine yeninden taşıyor. Tarihin en acımasız savaşlarından birisi olan II. Dünya Savaşı sanal dünyada dramatik bir biçimde yeniden yaşanacak. 

Call of Duty: World War II - Oyun İnceleme
Call of Duty: World War II – Oyun İnceleme

Activision firması Call of Duty: World War II savaş oyununda, savaşın gerçek yüzünü etkili bir şekilde, tanınmış karakterler eşliğinde ve 1. Piyade Bölüğü’nün kendi perspektifinden sunacak. İnanılmaz görseller, gelişmiş grafikler, etkileyici silah ve patlama sesleri, çığlıklar, bombalar sonucu havaya saçılan taş, toprak, çimen ve kanlar gerçekçiliğe tavan yaptıracak cinsten. Tanklar, askeri araçlar, bombardıman uçakları ve diğer tüm savaş unsurları oyunda fazlasıyla etkili olacak.

Call of Duty: World War II - Oyun İnceleme
Call of Duty: World War II – Oyun İnceleme

Call of Duty: World War II oyununda hafızalara kazınmış önemli olayları tekrar yaşayacaksınız. Yağmur gibi yağan mermiler ve etrafınıza düşen havan topları arasında Normandiya sahillerine çıkarma yapacak, Paris’i özgürlüğüne kavuşturmak için Fransa’nın çeşitli bölgelerinde mücadele edecek, acımasız ve adrenalin dolu muharebeler içinde Almanya’ya ulaşıp Hitler‘i ve Nazi Birliklerini ortadan kaldırmak için amansız bir savaş vereceksiniz. Savaş boyunca hemen yanınızdaki silah arkadaşlarınızı kaybedecek ve pek çok dramatik olaya şahit olacaksınız. Takım ruhunu ve birlikte hareket etmenin önemini daha iyi anlayacaksınız. 

Call of Duty: World War II - Oyun İnceleme
Call of Duty: World War II – Oyun İnceleme

3 Kasım 2017 Cuma günü Call of Duty: World War II ile oyuncular cephede yerlerini alacak ve unutamayacakları bir yolculuğa çıkacaklar. Avrupa’nın çeşitli cephelerinde İttifak Güçleri ile beraber Nazilere meydan okuyacaklar. Gerçekçi grafikleri ve aslına uygun senaryosu ile Activision tarafından yayınlanan ve Sledgehammer Games tarafından geliştirilen Call of Duty: World War II  yeni nesil konsollarda II. Dünya Savaşı’nı gerçekçi bir deneyim ile yaşamanızı sağlayacak. Gerek single player gerekse multiplayer modu olsun oyuncular detaylı haritalar ve dinamik unsurlarla savaşın her anını iliklerine kadar hissedecekler. Nazi Zombi modu süprizini de söylemeden geçmeyim. Oyunun ön siparişini resmi sitesinden, Steam üzerinden ve diğer online oyun alışveriş sitelerinden şimdiden verebilirsiniz.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir