26 Temmuz 2017, Çarşamba, 2:05

Arabalar 3 – Animasyon İnceleme

Arabalar 3 - Animasyon İnceleme
Arabalar 3 – Animasyon İnceleme

FİLM: ARABALAR 3

TÜRÜ: ANİMASYON

VİZYON TARİHİ: 16 HAZİRAN 2017

YÖNETMEN: BRIAN FEE

Pixar Animason Stüdyoları tarafından yapılan ve Walt Disney‘in dağıtımını gerçekleştirdiği Arabalar animasyon serisinin ilk filmi 2006 yılında izleyicilerle buluşmuştu. Bu filmde Şimşek McQueen‘in orijinal ismiyle Lightning McQueen‘in maceralarına şahit olmuştuk. Şimşek McQueen başarıya odaklanmış, hırslı, zeki ve hızlı bir yarış arabasıdır. Hayatı sadece yarışmaktan ve zaferden ibaret gören McQueen için tek amaç finish çizgisini ilk geçen araba olmaktır. Enteresan bir şekilde kendisini Route 66 otoyolu üzerindeki Radyatör Springs Kasabası‘nda bulan McQueen hayatın sadece bitiş çizgisinden ibaret olmadığını anlamıştır. Mütevazi kasaba halkı bu şımarık yarış arabasına hayatın kendisinin komple bir yarış olduğunu ve başarının sadece yarış çizgisini geçmek olmadığını öğretmiştir. Kasabadaki deneyimli arabaların yardımıyla Piston Kupası‘nı kazanan Şimşek McQueen sıradışı karakterler ve gerçek dostlar edinmenin de zevkini yaşamıştır.

Serinin ikinci animasyon filmi ise 2011 yılında gösterime girmiştir. Şimşek McQueen bu filmde yeni pit ekibiyle birlikte dünyanın farklı ülkelerinde yapılan uluslararası yarışmalara katılmıştır. Race of Champions yarışları İtalya, Almanya, Japonya, Fransa ve İngiltere’de gerçekleşmiştir. Ancak ekip beklenmedik tesadüfler sonucu kendini ajanların cirit attığı bir dünyada bulur. Bu filmde Şimşek McQueen, rakibi Francesco ile zorlu yarışlarda başabaş mücadele etmektedir.

Arabalar 3 - Animasyon İnceleme
Arabalar 3 – Animasyon İnceleme

Serinin 3. filmi ise 16 Haziran 2017 tarihinde vizyone girmiş ve Arabalar animasyon filminin hayranlarının beğenisine sunulmuştur. Yeni filmde Şimşek McQueen, genç ve daha dinamik araçlar tarafından bozguna uğratılmış görünmektedir. Çaylak Jackson Storm yarışlarda tozu dumana katarken herkes Şimşek McQueen’in devrinin geçtiğini, popülaritesinin kalmadığını düşünmektedir. Ancak Şimşek McQueen yeni nesil teknojilerle donatılmış, daha hızlı ve seri araçlarla nasıl mücadele edecektir? Rakibi Storm’u geçip Piston kupasını alacaktır? Yeni yarış teknisyeni Cruz Ramirez’in yardımı, eski akıl hocası Hudson Hornet’in zamanında verdiği öğütler ve Şimşek McQueen’in zeka parıltısına sahip taktikleri bir araya gelince bakalım nasıl bir sonuç ortaya çıkacak?

Arabalar 3 - Animasyon İnceleme
Arabalar 3 – Animasyon İnceleme

Arabalar 3 animasyon filmi yaz tatilinin ilk günlerini değerlendirmek için oldukça iyi bir seçenek olarak görülüyor. Animasyon severler bir an önce sinema salonlarında yerlerini alıp 3D gözlüklerle lastik ve motor sesleri arasında otomobil yarışlarının keyfini çıkarmaya başlayabilirler.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir