27 Temmuz 2017, Perşembe, 1:47

Kurtlar Vadisi Vatan

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden olan Kurtlar Vadisi dizisi 2003 yılından bu yana neredeyse 14 yıldır sürdürdüğü macerasını kaldığı yerden devam ettiriyor.  Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisi geçen sezon kanal bulamadığı için ekran yolculuğuna 1 yıl ara vermişti.

15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra Kurtlar Vadisi Darbe sinema filmi ekranlara gelecek söylentilerinden sonra Pana Film yayın akışını tamamen değiştirdi. Yapım şirketi Pana Film’in patronu Necati Şaşmaz, 15 Temmuz’da darbe girişimini konu alacak “Kurtlar Vadisi Darbe” filmini çekeceklerini açıklamıştı. Ancak yapım şirketi adına bir temsilcinin darbe girişiminden aylar önce “Kurtlar Vadisi Darbe”nin isim hakkını satın almak için başvurduğu ortaya çıkınca ortalık karışmıştı. Darbe’den önce Kurtlar Vadisi Darbe ismini alan Pana Film yoğun tepki alıp epey dikkat çekmişti. Şirket belki tepkilerden dolayı Kurtlar Vadisi Darbe olarak değil “Kurtlar Vadisi Vatan” olarak yepyeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Kurtlar Vadisi Vatan
Kurtlar Vadisi Vatan

Kurtlar Vadisi’nin fenomen karakteri Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz, “Kurtlar Vadisi Vatan” sinema filmi ile hayranlarıyla buluşuyor. Pana Film deneyimli kadrosu, senaryosu ve kurgusuyla yine iddialı bir filmle seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kurtlar Vadisi hayranlarının heyecanla beklediği 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinema filmi “Kurtlar Vadisi Vatan” filminden ilk görüntüler sızdı. 

Kurtlar Vadisi Vatan
Kurtlar Vadisi Vatan

Kurtlar Vadisi Vatan filmi çok yakında sinemalarda yerini alacak. Setten ilk görüntülerin gelmesinin hemen ardından sahne çekimleri için Antalya tercih edildi. Dizi çekimleri ise Temmuz ayında başlayıp ve dizi ise Eylül ayında Perşembe günleri kaldığı yerden, kendi gününde kendi saatinde yayınlanmaya devam edecek.

Kurtlar Vadisi Vatan
Kurtlar Vadisi Vatan

Ödüllü yönetmen Serdar Akar, ön hazırlığını da kendisinin yaptığı filmi çekmek için yönetmen koltuğunda oturduğu TRT 1’in “Payitaht Abdülhamit” dizisinin çekimlerine 5 haftalığına ara verdi.  Kurtlar Vadisi Vatan filminde Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Ertuğrul Şakar da rol alıyor. Ana karakterler dışında sürpriz karakterlerin yer alacağı tahmin ediliyor. Görüntü yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın yaptığı filmin çekimlerine şu günlerde Antalya ve civarında devam ediliyor.

Kurtlar Vadisi Vatan
Kurtlar Vadisi Vatan

Kurtlar Vadisi’nin “Kurtlar Vadisi Irak”, “Kurtlar Vadisi Gladio” ve “Kurtlar Vadisi Filistin” isimli film versiyonlarından sonra “Kurtlar Vadisi Vatan” seyirciyle buluşmak için gün sayıyor.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir