30 Temmuz 2017, Pazar, 9:09

Samsung Galaxy S8

Samsung‘un yeni telefonu Samsung Galaxy S8 mobil dünyada yerini almak için gün sayıyor. 29 Mart 2017 tarihinde New York’ta düzenlenecek lansman ile resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy S8‘in 21 Nisan’da dünya genelinde satışa sunulması planlanıyor. Güney Kore’nin en ünlü web portallarından Naver‘e göre, özellikle Note 7 olayından sonra yaralarını sarma ve sektörde kendini yeninden ispatlama gayesinde olan Samsung, Galaxy S8’e oldukça güveniyor. İlk parti satışı için 10 milyonun üzerinde Samsung Galaxy S8 üretilmiş vaziyette bekliyor. iPhone 7 Plus için ilk tanıtıldığı dönemde aşırı talep gelmesi ve Apple’ın talebi kısa sürede karşılayamaz durumda kalması Samsung’un böyle bir tedbir almasına neden olmuş olabilir.

Samsung’un iki farklı Galaxy S8 modeli ile piyasaya çıkması bekleniyor. Edge modeli rafa kalkarken, onun tasarımını 5.8” ekrana sahip Galaxy S8 ve 6.2” kavisli ekrana sahip Galaxy S8 Plus‘ın alması bekleniyor. Galaxy S8’de işlemci olarak Snapdragon 835 ve Exynos kullanılacak. Qualcomm, Snapdragon 835’i bir kaç hafta önce duyurmuştu. CES 2017’de detaylı olarak açıklanması beklenen Snapdragon 835’in tanıtımı için hazırlandığı söylenen slaytlar Weibo sitesi tarafından ele geçirildi.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Snapdragon 835, 10 nm teknolojisi üzerine kurulu olduğu için geçen yılki Snapdragon 820’den % 27 daha iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca daha enerjik ve daha verimli. Dört çekirdekli işlemci uygulama yükleme süresi, web tarama ve VR gibi işlemlerde % 20 daha verimli olduğu için güç tasarrufu sağlıyor. Slaytlar yeni grafik işlemci biriminin yanı sıra Kryo 280 CP‘yi kullanılacağını ortaya koyuyor. Adreno 540 GPU ile 60 kat daha fazla renk ve %25 daha hızlı render imkanı sunacak olacak olan işlemcinin 10-bit 4K 60 fps video oynatma özelliği de bulunuyor.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

S8’de bulunan Quick Charge 4 (Hızlı şarj teknolojisi) sayesinde % 20 daha hızlı pil şarj edilebilecek. 5 dakikalık şarjla 5 saatlik kullanım mümkün olacak. Ayrıca 15 dakikalık şarj işlemi bataryanın % 50’si şarj edilebiliyor. Dahili kamera işlemcisi (ISP), pürüzsüz yakınlaştıma, hızlı otomatik netleme ve daha gerçekçi renkler sunuyor. İşlemci X16 LTE ile gigabit sınıfı yerleşik LTE modeme sahip dünyanın ilk işlemcisi olacak.

BGR’nin verdiği bilgiler doğrultusunda Galaxy S8 ait genel özellikler şu şekilde;

*Galaxy S8’de 5.8”, Galaxy S8 Plus’ta 6.2” kavisli AMOLED ekran
*Qualcomm Snapdragon 835 çipset
*4GB RAM
*64GB sabit depolama alanı (2TB’ye kadar microSD ile arttırılabilir)
*12MP çift arka kamera, 8MP ön kamera
*USB-C ve 3.5mm’lik kulaklık girişi
*Su ve toza karşı dayanıklılık (IP68)

1 Yorum

  1. Mert Günalp

    Samsung Galaxy S7 kullanmış birisi olarak, bu telefonun gayet başarılı olacağına inanıyorum. Samsung’un Note 7 faciasını Galaxy S8 ile örtbas edeceğine inanıyorum.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir