26 Temmuz 2017, Çarşamba, 15:07

Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme

Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme

FİLM: Kong: Kafatası Adası

TÜR: Macera

YÖNETMEN: Jordan Vogt-Roberts

OYUNCULAR: Brie Larson, Tom Hiddleston, Toby Kebbell

VİZYON TARİHİ: 10 Mart 2017

Hepimizin bildiği minik! ve sevimli! maymunuz King Kong geri dönüyor. King Kong efsanesi, Kong: Kafatası Adası filmiyle yeniden beyaz perdeye taşınıyor.  Filmde Amerikan hükümetinin desteğiyle bir grup macerasever araştırmacının, 1970’li yıllarda önemli bir keşif gezisi için Pasifik Okyanusu‘nda ıssız, güzel olduğu kadar tehlikeli ve insan eli değmemiş gizemli bir adadaki hikayeleri anlatılmaktadır. Ekibin lideri İngiliz James Conrad’dır (Tom Hiddleston). James Conrad ile birlikte savaş fotoğrafçısı Weaver (Brie Larson), sözleşmeli asker Packard (Samuel L. Jackson) ve devlet görevlisi Randa (John Goodman) da adaya çıkanlar arasındadır.  Değerli bilim adamlarından oluşan bu ekip, tahmin bile edemeyecekleri büyük bir tehlikenin içine düştüklerini Dev Goril‘le tanıştıklarında fark edeceklerdir. 

King Kong efsanesinin derinlerine inen Kong: Skull Island yani Kong: Kafatası Adası filminde efsanevi gorilin tarihine panoramik bir bakış açısı uygulanıyor. Keşifçilerden ve askerlerden oluşan ekibimiz Pasifik’te keşfedilmemiş adaya çıktıklarında dev goril Kong’un yanında daha önce hiç bilmedikleri birbirinden korkunç canavarların da bölgelerine girmiş olacaklar.

Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme
Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme

Filmin başrollerini Oscar ödüllü Brie Larson, Tom Hiddleston ve Toby Kebbell üstleniyor. Filmin yönetmenliğini Jordan Vogt-Roberts yaparken, filmin senaryosu ise Max Borenstein, Derek Connolly, Corey Hawkins ve John Gatins tarafından yazılmış. Filmin kadrosunda ayrıca Samuel L. Jackson, John Goodman, John C. Reilly ve Corey Hawkins gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme
Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme

İzleyiciyi gizemli ve korkunç yaratıklarla dolu Kafatası Adası ile bütünleştirmek isteyen yönetmen Jordan Vogt-Roberts, oyuncular ve film ekibiyle birlikte 6 ayda 3 kıta gezmiş, Oahu, Hawaii, Avustralya Gold Coast ve son olarak Vietnam’a kadar geniş bir coğrafyayı taramışlardır. Filmin çekimleri bir çok farklı bölgede gerçekleşmiştir.

Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme
Kong: Kafatası Adası | Film İnceleme

Ünlü aktör Tom Hiddleston filme ilgili olarak; “Kong bizim medeni benliğimiz ile bilincimizde hala var olan, bizden daha büyük ve çok gerçek bir şeyin bulunduğu yer arasındaki içsel çatışmayı somutlaştırıyor. Hem korkunç bir doğa gücü hem de duygulu bir varlık olan bu dev yaratığı bizimkinden farklı ama yine de çok sofistike bir zekayla nasıl bağdaştırırsınız?”

10 Mart 2017 tarihinde gösterime girecek olan Kong: Kafatası Adası (Kong: Skull Island) filminden internete özel fragman yayınlanmıştır.

2 Yorum

  1. Mert Günalp

    King Kong’un eski filmleri daha orjinal duruyor. Adrian Broody’nin oynadığı King Kong filmi de fena değildi.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir