26 Temmuz 2017, Çarşamba, 3:24

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı | Film İnceleme

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı | Film İnceleme

FİLM: Karayip Korsanları: Dead Men Tell No Tales

TÜR: Aksiyon

YÖNETMEN: Joachim Rønning, Espen Sandberg

OYUNCULAR: Johnny Deep, Javier Bardem, Geoffrey Rush

VİZYON TARİHİ: 26 Mayıs 2017

Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz, orjinal ismiyle Pirates of Caribbean: Dean Men Tell No Tales filmi ülkemizde Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı olarak vizyona girmeye hazırlanıyor. Milyonlarca hayranı olan Karayip Korsanları film serisinin devam filmi 2017 yılında beyaz perdeyle buluşuyor.

Filmin yönetmenliğini Espen Sandberg ve Joachim Rønning ikilisi yapıyor. Filmin senaryosu ise Jeff Nathanson tarafından yazıldı. Oyuncu kadrosunda Johnny Depp, Javier Bardem, Brenton Thwaites, Kevin R. McNally, Kaya Scodelario, Golshifteh Farahani, Stephen Graham, David Wenham ve Geoffrey Rush gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı | Film İnceleme
Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı | Film İnceleme

Ünlü Hollywood yıldızı Johnny Depp’in oynadığı karakter Kaptan Jack Sparrow uçsuz bucaksız denizlerde yaşadığı maceralarına bir yenisini daha ekliyor. Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı filminde karşısına yine başka bir ünlü Hollywood yıldızı Javier Bardem‘in oynadığı acımasız Kaptan Salazar çıkıyor. Kaptan Jack Sparrow özgürce yelken açtığı sularda artık hiç güvende değil. Yaklaşan fırtına Kaptan Jack Sparrow’un tarihten silebilecek kadar tehlikeli gözükmektedir.

Kaptan Salazar, zamanında uğradığı lanetin etkisinden kurtulmaya çalışmaktadır. Gemisiyle birlikte Şeytan Üçgeni’nden kurtulmayı başarmış, karşısına çıkan tüm korsanları öldürmeye azmetmiştir. Lanetli gemisi ve ölümcül hayalet korsanlarıyla denizlerdeki tüm korsanları öldüren Kaptan Salazar, hayatta kalan tek korsan olan Kaptan Jack Sparrow‘un peşine düşmüştür. Salazar ve Sparrow arasında eskiye dayanan bir ilişki de mevcut. 

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı | Film İnceleme
Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı | Film İnceleme

Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak isteyen Kaptan Sparrow’un tek çaresi Poseideon Adası‘na çıkıp denizlerde mutlak kontrol sağlayan efsanevi asayı ele geçirmektir. Maceralarla dolu bu ölümcül yolculukta çılgın kaptanımız Sparrow, güzel ve zeki astronom Carine Smyth ve Kraliyet donanmasının dik başlı denizcisi Henry ile zorunlu bir anlaşma yapmak zorunda kalmıştır. Emektar gemisi Dying Gull‘un dümenine geçen Kaptan Sparrow, karşısına çıkan en acımasız düşman olan Salazar’dan  kurtulmak için büyük bir mücadele vermek zorunda kalacaktır. 26 Mayıs 2017 tarihinde sinemalarda gösterime girecek olan Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı‘nda Kaptan Jack Sparrow’un genç bir delikanlı olduğu dönemlere de yolculuk edeceğiz.

4 Yorum

  1. Corsan06

    İlk üç filme bayılıyorum ancak dördüncü filmde hayal kırıklığına uğramıştım.Umarım güzel bir film izleriz.Merakla bekliyorum 🙂

  2. Pelin

    Karayip Korsanlarının tüm serisini izledim ve Jonny Depp hayranı olarak film çıkar çıkmaz sinemada izleyeceğim.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir