27 Temmuz 2017, Perşembe, 12:52

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson teknoloji ve tasarımın mükemmel uyumu, özgün sürüş dinamikleri ve akıcı tasarımıyla başarılı bir SUV olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı, bej ya da siyah deri koltuklarla ferah bir iç mekana sahip olan Hyundai Tucson, kalıplı duruşu, tamamen açılabilir panoramik tavanı, otomatik açılan akıllı bagaj kapağı ve geniş yükleme alanıyla kendi stilini oluşturuyor. Hyundai Tucson, Style, Elite, Elite Plus ve Exective olmak üzere 4 farklı versiyonuyla sürücülerin kullanımına sunuluyor.

KONFOR & SÜRÜŞ & YOL TUTUŞ

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson

Hyundai Tucson‘da Gelişmiş Viraj Çekiş Kontol sistemi (ATCC), Araç Stabilite Yönetim sistemi (VSM), Yokuş İniş Destek Sistemi (DBC), Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC),  Geliştirilmiş Yüksek Mukavemetli Çelik (AHSS) ve Akıllı Park Asistanı (APA) sürüş konforu yanında büyük kolaylıklar sağlar. Azaltılmış hava sürtünme katsayısı yüksek hızlarda aracın dengesini sağlıyor.

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson

Hyundai Tucson‘un ön tampon kenarı, A-sütunun azaltılan kıvrımı, arka spoyler yan kenarları ve gövde altının aerodinamik optimizasyonu fazlasıyla geliştirilmiştir. Akıllı anahtar üç saniye boyunca yakınlarda algılandığında, akıllı bagaj kapağı otomatik olarak açılır, böylece ağır ya da hacimli eşyalar Hyundai Tucson’a kolay bir şekilde yüklenebilir. Değişken yükleme alanları arka koltukların 60:40 oranında katlanması ile hızlı bir şekilde yeniden şekillendirilebilir. 

Hyundai Tucson

MOTOR ÇEŞİTLERİ

1.6 GDI benzinli motor, 6,300 rpm’de maksimum 132 ps güç ve 4,850 rpm’de maksimum 16.4 kg∙m tork,

1.6 T-GDI benzinli motor, 5500 rpm’de maksimum 177 ps güç ve 1500 ~ 4500 rpm’de maksimum 27.0 kg∙m tork,

2.0 CRDI dizel motor, 4,000 rpm’de 185 ps ve  1,750 ~ 2,750 rpm’de 41.0 kg·m tork sağlamaktadır.

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson

 

ŞANZIMAN

Hyundai Tucson’da yüksek performans, hızlı vites geçişleri ve daha iyi yakıt ekonomisi için 1.6 T-GDI motor ile 7 ileri Çift Kavramalı Aktarma sistemi (DCT) ile birleştirilmiştir. Hyundai’nin 7-ileri Çift Kavramalı Şanzıman Sistemi (DCT), Tucson’un süratle hızlanmasına, üstün yakıt verimliliğine ve düşük  CO₂ emisyonuna sahip olmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson

 

 

GÜVENLİK

Otomatik Acil Fren sistemi (AEB), öndeki aracın tehlikeli bir şekilde aniden frenlediğini algılar ve otomatik olarak devreye girer.  Acil durumlarda sürücüye ve araca gelecek hasarı en aza indirmek amacıyla aracı durdurur.

Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSD), BSD sistemine ait sensörler, aracın yanındaki ve arkasındaki alanları kontrol ederek sürücünün
kör noktalarına giren araçlarla veya diğer objelerle ilgili sürücüyü uyarır. 

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson

Şerit Takip Asistanı (LKAS), araca yerleştirilen kameralar sayesinde şerit çizgilerini kontrol eder ve gerektiğinde direksiyona müdahele ederek aracın şeritte kalmasını sağlar.

Statik Dönüş Farları (SBL), gece dönüş yaparken, aracın döndüğü yöndeki Statik Dönüş Farı,aktif hale gelir ve özellikle virajlardaki görünürlüğü geliştirerek güvenliğe katkı sağlar.

Hyundai Tucson

 

TEKNİK VERİLER (1.6 Turbo GDI Benzinli, 4×4, 7 ileri DCT şanzımanlı Hyundai Tucson için)

*Motor Tipi: 1.6 Turbo GDI

*Motor Hacmi: 1591 cc

*Maksimum Hız: 201 km/h

*Maksimum Güç: 177 ps

*Maksimum Tork: 265/1500-4500 nm/rpm

*Hızlanma: 9,1 s / 100 km

*Yakıt Tüketimi: Şehir içi 9,2 lt / 100 km, Şehir Dışı: 6,5 lt / 100 km, Ortalama 7,5 lt /100 km

*CO2 Salınımı: 175 g/ km

*Yakıt Deposu: 62 lt

*Uzunluk: 4475 mm

*Genişlik: 1850 mm

*Yükseklik: 1660 mm

*Ağırlık: 1609 kg

FİYAT (2017)

Hyundai Tucson, yakıt tipi, şanzıman seçeneği, çekiş ve motor hacmine göre 83.800 TL ile 184.900 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hyundai Tucson

Kaynak: Hyundai

3 Yorum

  1. Mert Günalp

    Suv kategorisinde Hyundai Tucson kendi segmentindeki araçlarla yarışabilecek kalitede bence. Tasarımı çok ve ayrıca Volkwagen gibi 7 ileri çift kavramalı şanzıman kullanıyor.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir