29 Temmuz 2017, Cumartesi, 6:22

Xbox One S

Xbox One S

Sony‘nin oyun konsolu Playstation‘un konsol dünyasındaki en büyük rakibi, Microsoft‘un Xbox‘ı yepyeni bir konsolla karşımıza çıkıyor. Xbox One S, 4K Blu-Ray, 4K video aktarma ve HDR özelliklerine sahip gelişmiş bir oyun canavarı olarak karşımıza çıkıyor. 

Xbox One S versiyonu; ultra HD kalitesi, 4K çözünürlük, blu-ray, hızlı veri aktarma kapasitesi, HDR yüksek dinamik aralıklı görüntüleme özelliği, önceki konsola göre daha küçük ebatlara sahip olması, 2 TB‘a kadar hafıza ve depolama özelliği ile göz dolduruyor.

Xbox One S

Xbox 360 klasikleri dahil en iyi oyunları % 40 daha küçük bir konsolda oynayacaksınız. Boyutları sizi yanıltmasın; dahili güç kaynağı ve 2 TB dahili depolama alanı ile Xbox One S bugüne kadarki en gelişmiş Xbox oyun konsoludur. Beyaz rengiyle şık bir duruş sergileyen konsol, agresif tasarımıyla da oyuncuları cezbediyor.

Xbox One S‘in açık renkler ile koyu renkler arasında daha yüksek kontrast oranı sağlayan Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme teknolojisi oyunlarınızın gerçek görsel derinliğini ve enfes video kalitesini meydana çıkarıyor.

Standart HD kalitesinin dört katı çözünürlük sağlayan 4K Ultra HD, mümkün olan en net ve en gerçekçi videoları sağlar. Xbox One S sayesinde 4K içerikleri Netflix ve Amazon Video ile çevrimiçi yürütebilir ve Ultra HD Blu-ray filmleri Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme ile göz alıcı görsel kalitede izleyebilirsiniz.

Xbox One S

Oyun konsolu, TV’niz, kablo ve data kutunuzu ve alıcınızı da kontrol ederek cihazlarınız arasında tam bir uyumluluk olmasını sağlar. En çok izlene televizyon ve spor programlarından film ve belgesellere, en iyi oyunlara kadar arkadaşlarınızla ve ailenizle bol bol oyun oynayabilir, televizyon programı veya film izleyebilirsiniz.

Xbox One S

Yeni Kablosuz Oyun Kumandası’nın geliştirilmiş rahatlığını yaşayın ve benzersiz yoğunluğu, hassasiyeti ve konforu hissedin. 5,5 metre kablosuz kapsama alanı işinizi fazlasıyla görecek. Bunun yanı sıra Bluetooth teknolojisi ile Windows 10 PC’ler, tabletler ve telefonlar üzerinde en sevdiğiniz oyunları rahatlıkla oynayabileceksiniz.

Xbox One S

Xbox One S’in gamepad’inde ufak tefek değişiklikler dışında eski modele göre fazla bir fark olmadığı  söylenebilir. Gözlenen en önemli fark oyun kumandasının pürüzlü yüzeyi sayesinde tutuşun iyileşmiş olması. Gamepad’lerin Windows 10 kurulu bir bilgisayara tanıttıktan sonra ortaya çıkan algılamama sorunları Xbox One S’te tamamen ortadan kalkmış durumda. 

Xbox One S’in 1 TB ve 500 GB modellerinin fiyatı 1400 TL’yi geçmezken,  2 TB modelinin Türkiye satış fiyatı 1800 TL civarında bulunuyor.

2 Yorum

  1. Cihan

    Xbox One S ve Playstation 4 Pro oyun konsolunda tartışmasız iki rakip ama hangisini alırsanız alın başınız ağrımaz. Oyun deneyimi için ikisi de tercih edilebilir.

  2. Mehmet Çetin

    Xbox One S’in windows 10 kurulu cihazlarla tamamen uyumlu hale getirilmesi bence en büyük başarısı. Microsoft işi biliyor.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir