27 Temmuz 2017, Perşembe, 17:18

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon

Otomobil devi Volkswagen, satış rakamlarında istenileni veremeyen ve üretimi durdurulan CC modelinin yerine Arteon ile otomotiv sektörüne damga vurmaya hazırlanıyor. 9-19 Mart tarihleri arasında 87. ‘si düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk kez otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak olan Volkswagen Arteon yepyeni bir model olarak oto podyumda yerini alacak. 2015 yılında Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan Sport Coupe Concept GTE konseptine aşırı benzeyen Arteon, premium orta-sınıf olarak Passat‘ın üzerinde şekillendiriliyor. Wolkswagen firması, Areton ile Phaeton’un boşluğunu doldurmayı planlıyor.

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Volkswagen ana sayfasında yeni model Arteon ile ilgili yayınladığı makale şu şekilde;

“The countdown has started:
The new Arteon celebrates its world premiere at the Geneva International Motor Show

New fastback model positioned above the Passat sets the emotional stage in the premium mid-size class
Headlights and radiator grille merge to create completely new front end

Volkswagen is enhancing its model line-up with an avant-garde gran turismo: the new Arteon. The fastback model, positioned above the Passat, will be presented to the public for the first time at the Geneva International Motor Show

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Combining avant-garde design with a high level of versatility was the key objective for designers and developers of the Arteon. This resulted in an interior architecture which is exceptionally generously spacious – with ample head and leg room at all seats – which is extraordinary for this body form. Key design elements of the charismatic Arteon include its completely new front end, in which the LED headlights and daytime running lights merge with the chrome-plated crossbars of the radiator grille and the bonnet. The car’s remarkable shoulder section is another defining feature of its design.

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Other equipment features making their debut in the Arteon include the latest generation of driver assistance systems. Interesting features have been added that are typically reserved for luxury automobiles. This unique combination makes the Arteon one of the most attractive products in its segment.”

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Arteon, Passat’ın üzerine inşa edilse de Passat’tan daha kaliteli bir otomobil olarak satışa sunulacak. Arteon uzun bir aks, geniş diz ve baş mesafesi, kaliteli malzeme, geniş iç hacim, detaylı tasarım ve son teknoloji sürüş destek sistemleriyle neredeyse lüks otomobil kategorisinde yer alacak. Arteon’un Passat’la motor benzerliğine, tercihe göre 2 veya 4 çeker çekiş özelliğine ve yeni nesil 7 ileri DSG şanzımana sahip olacağı tahmin ediliyor.

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Arteon bunların haricinde Turmeric Sarısı yani Zerdeçal rengi tanıtım rengi, değişik radyatör ızgarası, şık LED ışıkları ve sportif yapısıyla fastback olarak tanımlanan bir otomobil olacak gibi duruyor. Arteon’a ait detaylı özellikleri, fiyat bilgisini ve diğer detayları öğrenmek için 2017 Cenevre Otomobil Fuar’ını beklemek gerekecek. 

Kaynak: VW

3 Yorum

 1. Gerçekçi

  Vaaaayyyy….. Volkswagen ve yeni modeli!
  Arteon hem passat’a hem cc’ye hem de Sport Coupe Concept GTE’ye benziyor. Hepsinin harmanlanmış hali olursa şaşırmam.

 2. Cihan

  Volkswagen modellerinin hepsi birbirinden güzel ve kaliteli. Ben Passat’ı çok beğeniyorum. Volkswagen Arteon da Passat’ın gelişmiş hali olduğundan VW sevdalıları tarafından epey tutulacaktır.

 3. Mert Günalp

  Volkswagen Arteon Passat ayarında hatta daha klas olabilir. Şanzıman tipi yine 7 ileri DSG olacak bence. Bu arada zerdeçal rengi yani turmeric sarısı rengi çok hoş olmuş.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir