26 Temmuz 2017, Çarşamba, 4:22

Subaru Forester

Subaru Forester

Çok daha iyi bir sürüş deneyimi sunan yeni Subaru Forester gelişmiş dış tasarım ve iç mekan özellikleriyle sadece göze hitap etmekle kalmıyor, aynı zamanda yüksek kalite algısıyla da hayranlık uyandırıyor. Nereye giderseniz gidin, yeni Forester etkileyici tasarımı ve güçlü duruşu ile dikkatleri üzerine çekmeyi mutlaka başarıyor. Yaşam tarzı odaklı tasarımıyla dikkat çeken Forester’ın yenilenen iç mekanı maceraya başlamak için mükemmel bir başlangıç sunuyor. Kullanıcı dostu ergonomik tasarımıyla dikkat çeken Forester’da kontrol öğeleri sürücünün dikkatini dağıtmadan tüm fonksiyonlara rahatlıkla ulaşmasını sağlıyor. İç mekanda kullanılan kaliteli ve dayanıklı malzemeler uzun kullanım ömrü vadederken, kolay ulaşım ve sürüş konforu sunuyor.

Güvenlik

Olası kazaların önüne geçmek ve önlenemediklerinde siz ve beraberinizdeki yolcuların güvenliğini sağlamak üzere Forester aktif ve pasif güvenlik ekipmanlarıyla donatılmıştır. Subaru Aktif Güvenlik unsurları güvenli sürüş, hassas kontrol ve mükemmel görüş açıları gibi özelliklerle olası kritik durumları güvenle atlatmanıza yardımcı olurken, kazalar gerçekleşmeden onları önleyen gelişmiş teknolojiler de sunuyor. Simetrik konumlandırılan hava yastıkları, boyun zedelenmesini önleyen ön koltuk başlıkları, katlanan pedallar ve 3 nokta emniyet kemerleri ise Pasif Güvenlik önlemleri olarak sürücü ve yolcuların güvende olmasını sağlıyor.

Netten Yazar | Subaru Forester
Netten Yazar | Subaru Forester

Adaptif LED Farlar
Farlar direksiyonun dönüş açısına göre otomatik olarak dönerek viraj içini aydınlatır.
18 inç Alüminyum Alaşımlı Jantlar
2.0i Premium, 2.0XT Adventure, ve 2.0D Sport modelleri çok kollu 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar ve 225/55R18 ebatında lastiklerle donatılmıştır.

Netten Yazar | Subaru Forester
Netten Yazar | Subaru Forester

Sürekli 4×4 Sistem

Güvenli olduğu kadar eğlenceli bir sürüş deneyimi sunmak her zaman Subaru mühendislerinin önceliği olmuştur. Bu nedenle hemen her Subaru modeli standart olarak Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi (SAWD) ile donatılır. Motorun gücünü dört tekerleğe birden aktaran bu sistem bu zorlu koşullarla mücadelede sürücüye yardımcı olurken, önden çekişli veya arkadan itişli araçların sorun yaşadığı noktalarda güvenle ilerlemesini sağlar.
Far Yıkama
Pop-up tipi far yıkama sistemi kötü hava şartlarında farların her daim yüksek aydınlatma performansı sunmasını sağlar.
Yağmur Sensörü
Yağmur sensörü ön cama düşen yağmur tanesinin şiddetine ve yoğunluğuna bağlı olarak sileceklerinin çalışma aralığını ve hızını ayarlar.

Netten Yazar | Subaru Forester
Netten Yazar | Subaru Forester

 

Multimedya

Forester, dokunmatik ekran dışında sesli komut sistemiyle de kumanda edilebilen navigasyonlu bilgi ve eğlence sistemiyle her an hayata bağlı kalmanızı sağlar. Ayrıca akıllı telefon ve iPhone uyumluluğu ile sevdiklerinizden uzak kalmazsınız.

Motor Teknolojisi

Çok az sayıda SUV,  Forester kadar keyifli ve heyecanlı bir sürüş performansı sunabilir. Bunun temel nedeni ise motor kaputunun altındaki SUBARU BOXER motor teknolojisinde yatar. SUBARU BOXER motorun sessiz ve titreşimsiz çalışma prensibi SUBARU BOXER DİZEL motor için ideal yapıyı sunuyor. Yapılan iyileştirmeler yakıt ekonomisini arttırırken, motorun performansını ve verimliliğini daha da yukarılara taşıyor.

Netten Yazar | Subaru Forester
Netten Yazar | Subaru Forester

Karşılıklı yatay konfigürasyona sahip SUBARU BOXER motorda pistonlar 180 derece aralıklarla yerleştirilir. Böylece çok daha alçak ve düz bir profil elde edilir. Bu tasarım motorun ve doğal olarak tüm aracın ağırlık merkezinin daha alçak ve ağırlık dağılımının daha dengeli olmasını sağlar.

Standart “sıralı” veya “V tipi” motorların aksine pistonların hareketleri birbirlerini dengeler. Böylece alışagelmiş motorlarda olduğu gibi motora ilave ağırlık ve karmaşaya sebep olan ek dengeleyici önlemlere gerek kalmaz. V tipi veya 4 silindirli sıralı motorlara kıyasla daha az titremeye neden olan düz tasarıma sahip bu motor, sağlam ve kendinden dengeli bir performans sağlarken dayanıklılığı ve performansı da artırır.

MOTOR GÜCÜ: 150/6.200 PS/rpm
MAKSİMUM TORK: 198/4.200 Nm/rpm
YAKIT TÜKETİMİ: 6.5 lt./100 km (Elegance), 6.6 lt./100 km (Premium)
CO2 EMİSYONU: 150 g/km (Elegance), 153 g/km (Premium)

Homojen güç dağılımı ile dikkat çeken güçlü 2.0 litre DOHC motor orta devirlerde sunmuş olduğu yüksek tork değerinin de katkısıyla yüksek yakıt verimliliği vadediyor. Şehir içi kullanımda daha atak bir sürüş sunan motor, şehir dışı sürüşte daha akıcı bir sürüşü beraberinde getirirken çevreci bir duruş sergiliyor.

MOTOR GÜCÜ: 240/5.600 PS/rpm
MAKSİMUM TORK: 350/2.400-3.600 Nm/rpm
YAKIT TÜKETİMİ: 8.5 lt./100 km
CO2 EMİSYONU: 197 g/km

Direkt enjeksiyonlu turbo beslemeli 2.0 litre DIT motor ödün vermeden son derece dinamik bir sürüş deneyimi sunuyor. Motorun gücünü tekerleklere iletme görevini üstlenen ve yakıt verimliliği ile çevresel performansı bir arada sunan Lineartronic şanzıman bir SUV’nin sunabileceği en iyi performansı sunuyor.

MOTOR GÜCÜ: 148/3.600 PS/rpm
MAKSİMUM TORK: 350/1.600-2.400 Nm/rpm
YAKIT TÜKETİMİ: 6.1 lt./100 km (Premium), 6.3 lt./100 km (Sport)
CO2 EMİSYONU: 158 g/km (Lineartronic), 163 g/km (Lineartronic)

 

Şanzıman

Subaru’nun eşsiz şanzımanı, motoru en ideal devir seviyesinde tutarak ve vites değişimi sırasında normalde yaşanan moment kaybını ortadan kaldırarak yakıt verimliliğini artırır. Lineartronic CVT donanımlı modeller, sportif bir manuel mod ve direksiyonda yer alan vites kumandaları ile daha fazla kontrol sunarak daha yüksek devirlere ve motor gücüne ulaşmanızı sağlar.

Netten Yazar | Subaru Forester
Netten Yazar | Subaru Forester

Fiyat

Subaru Forester 144.000 TL ile 186.000 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir