26 Temmuz 2017, Çarşamba, 8:49

Mini Cooper

Mini Cooper

Mini 1960’ların sembolü olarak görülen kült bir otomobil markasıdır. 1950’li yıllardan 1999 yılına kadar yaklaşık 40 yıl ufak tefek değişikliklerle aynı model olarak üretimde kalmıştır. Fabrikası İngiltere’nin Oxford şehrindedir. Tasarımı Alec Issigonis tarafından yapılmıştır. Mini Cooper sevimli bir otomobil görüntüsüne sahiptir. Mini markası, BMW grubuna ait bir markadır. 2001 yılında BMW bünyesinde geliştirilmiş tamamen yeni 2. jenerasyonu piyasaya sunulmuştur ve bu model, retro tasarımı alanında günümüzdeki en başarılı uygulamalardan biri olmuştur. Markanın en yeni 3. jenerasyon modelleri ise 2006 yılının sonlarında otomobil dünyasına tanıtılmıştır.

Netten Yazar | Mini Cooper
Netten Yazar | Mini Cooper

Mini Cooper her biri farklı özelliklere sahip Mini 3 Kapı, Mini 5 Kapı, Mini Countryman, Mini Cabrio, Mini Clubman ve Mini JCW olmak üzere altı farklı model olarak üretilmektedir. Bu araçların tamamı otomatik vites olmakla beraber benzinli ve dizel seçenekleri mevcuttur. Mini modelleri yaklaşık 1.5 cc ve 1.6 cc motor hacmine sahiptir. 116 BG, 136 BG, 190 BG ve 218 BG arasında değişen motor gücü ve düşük yakıt tüketimi dikkatleri Mini Cooper’un üzerine çeken faktörlerin başında gelir.

Netten Yazar | Mini Cooper
Netten Yazar | Mini Cooper

Mini Merkezi Gösterge Paneli teknolojik özellikler ve online hizmetler dünyasına açılan bir penceredir. Şık bir yüksek çözünürlüklü renkli ekran ile simge haline gelmiş dairesel bir arayüz içerisinde yer alır. Net görüş sağlayan bu ekran, eğlenceden navigasyona ve Mini Connected‘in gelişmiş teknolojisine kadar her şeyi kontrol eder. Sosyal haberler, sürüş bilgileri ve otomobil içi uygulamalar bunların arasındadır.

Netten Yazar | Mini Cooper
Netten Yazar | Mini Cooper

Mini Head Up Display sayesinde ön camın ön kısmında şeffaf bir panel yükselir ve sürüş verilerini yolda sürücünün görüş hizasının hemen altına yansıtır. Yeni kokpit tasarımı, üst düzey güvenlik sistemleri, park asistanları, aerodinamik çeviklik ve onlarca detay Mini’de keşfedilmeyi bekliyor.

Netten Yazar | Mini Cooper
Netten Yazar | Mini Cooper

Mini Cooper’ın Türkiye Versiyonu‘nda temel gereksinimler mevcuttur. Otomatik vites, elektrokrom iç ayna, park mesafe kontrolü, ön sis farları, yağmur sensörü ve dijital klima standart olarak sunulmaktadır.

Pepper Versiyonu çok fonksiyonlu direksiyon, fren fonksiyonlu cruise kontrol, LED farlar, visual boost ve Mini Connected özelliklerini içermektedir. Chili Versiyonu ise Türkiye Paketi ve Pepper Paketi’ndeki özelliklere ek olarak panoramik cam tavan, runflat lastikler, katlanabilir aynalar ve geri görüş kamerası içerir.

Mini 3 Kapı

Mini 5 Kapı

Mini Countryman

Mini Cabrio

Mini Clubman

Mini John Cooper Works

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir