26 Temmuz 2017, Çarşamba, 9:46

John Wick 2

John Wick 2

John Wick 2
John Wick 2

FİLM: John Wick 2

TÜR: Aksiyon

OYUNCULAR: Keanu Reeves

YÖNETMEN: Chad Stahelski

VİZYON TARİHİ: 10 Şubat 2017

2014 yılında çekilen ve başrolünü Keanu Reeves‘in oynadığı Jonh Wick filminin yeni filmi 2017 yılında beyaz perdeye geliyor. John Wick, emekliye ayrılmış, mafya işlerinden elini eteğini çekmiş usta ve acımasız bir tetikçidir. Kendisini geçmişe dair tüm kötü hatıralardan arındırır ve tüm enerjisini ve sevgisini biricik aşkına, eşine ayırır.

John Wick 2
John Wick 2

John Wick emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Malesef yeni hayatı istediği şekilde kendisini karşılamaz ve kader karısını kendisinden koparıp alır. Karısının ölümüyle büyük bir boşluğun ortasında kalakalır.Wick eski günlerine karşı en ufak bir geri dönüş özlemi duymaz. Tek tesellisi karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir.

Bir gece tesadüfen evine dalan üç gangster eşinden geriye kalan tek hatıra olan köpeği öldürür. Gansterlerden birisi mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John Wick’in daha önce birlikte çalıştığı bir mafya babasıdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer. Durduk yere John Wick’in hayatına giren gangsterler uyuyan devi uyandırmayı başarırlar. Ölmekten başka alternatifleri olmayacaktır. 

John Wick mutfağının zeminine gömdüğü ve bir daha kullanmamak için yemin ettiği mühimmatlarını oradan çıkarır ve eski insafsız ve acımasız haline geri döner. Filmde John Wick’i canlandıran Keanu Reeves, film için şunları söylemiştir: “Aksiyon filmlerinin duygusal yönlerinin olmasını seviyorum. Böylece sadece şov olmaktan çıkıp bir hikayeyi anlatıyorlar.”

John Wick 2
John Wick 2

Başarılı aksiyon filmi John Wick’in devam filmi olacak John Wick 2‘nin yönetmen koltuğunda Chad Stahelski oturuyor. Filmin başrolünde yine Keanu Reeves’i izleyeceğiz.

Keanu Reeves bilindiği üzere 1999’da büyük hit film The Matrix filminde başrol oynamıştı. Bu filmle büyük bir Hollywood yıldızı olduğunu ispatladı. The Matrix ile bu filmin devam filmleri arasında birkaç filmde daha yer aldı. Bu filmlerin hepsi de iyi gişe hasılatı yaparak Reeves’i tüm dünyanın dikkatine taşıdı. Bakalım John Wick 2 ile tekrar kaliteli bir yıldız olduğunu hayranlarına ispatlayabilecek mi?

Aktörün yeni filmi John Wick 2, 10 Şubat 2017 tarihinde sinemalarda yerini alacak.

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir