27 Temmuz 2017, Perşembe, 9:49

Sherlock Holmes

sh

KİTAP: Sherlock Holmes

YAZAR: Sir Arthur Conan Doyle

YAYINEVİ: Martı

Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı ve ilginç maceralarıyla, uzun yıllardan beri okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor.

“Dedektiflik sanatının en önemli kurallarından biri asla tahmin etmemektir. Bir dahi için hiçbir ayrıntı küçük değildir.”

Unutulmaz dedektifin keskin zekasını kullanarak çözdüğü, her biri birbirinden daha esrarengiz olayların anlatıldığı bu kitaplar Sherlock Holmes’a duyulan hayranlığı kat ve kat arttırmaya devam ediyor. Dostu Dr. Watson‘ın kaleminden siz de olaylara şahitlik ediyorsunuz.

sr

 

 

“Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır.”

Sadece ülkemizde değil bütün dünyada yıllardır güncelliğini koruyan ve büyük ilgiyle okunan bu kitap serisi, Sherlock Holmes’un akıl dolu yöntemleri karşısında sizi şaşkına çevirirken, olaylara bambaşka açılardan bakmanızı sağlayacak. 

“Bir suçu çözmenin ilk prensiplerinden biri, her ne kadar önemsiz gibi görünse de hiçbir ayrıntıyı atlamamaktır.”

İnsan zekasını zorlayan tuhaf suçlar, cinayetler, gizemler ve onlarca olay arasında ünlü dedektifin zekası, akıl yürütmesi ve yöntemleri Sherlock Holmes sayesinde çözümsüz olmaktan çıkıyor. Önemsiz görülen en basit bir detayın bile ne kadar önemli olabileceğini okudukça daha iyi anlayacaksınız.

sherlock

“İyi bir gözlemci tek bir ipucuna ulaştığında sadece olanları değil, ileride olabilecekleri de görmelidir.”

Sherlock Holmes kitap serisi 5 kitaptan ve birbirinden farklı ve bağımsız 56 hikayeden oluşuyor. Akıl Oyunlarının Gölgesinde, Şüphe Asla Uyumaz, Suç Detayda Saklıdır, Gerçekler Kanıt İster ve Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir kitaplarını okudukça etrafınızdaki olaylara ve var olan şeylere yaklaşımınız daha da farklı olacak. 

“Akıl yürütme sanatı, uzun ve sabırlı çalışmalar sonucunda elde edilir. Yetenekli bir akıl yürütücü beynini boş bir oda gibi kullanır, gereksiz bilgileri eler ve odaya sadece işine yarayanları yerleştirir. Dönüp baktığında gördüğü şey ise, ona doğru sonucu veren dahice çizilmiş bir tablodur.”

Kitapları okurken hikayeyle bütünleşmeniz çok normal. Zihniniz soru işaretleriyle dolduğunda ve çıkış yolu bulunmadığı durumlarda Sherlock Holmes sizi yalnız bırakmıyor. Delilleri açıkladığında ve aklınıza bile gelmeyecek detayları farkettiğinizde şaşkın bir halde kalıyorsunuz. 

“Bakış açını değiştirdiğinde, başta sana saçma görünen şeyler bile seni gerçeğe götürecek ipuçları olabilir.” 

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir